Antibakteriální ochranná fólie Screenshield chrání telefony a další zařízení
Antibakteriální materiál byl testován v souladu s ISO 22196 (Měření antibakteriální aktivity na plastech a jiných neporézních površích), je zcela ekologický, bezpečný při užívání a aktivní po dobu pěti let.
Jak funguje antimikrobiální reakce stříbrných iontů?
Při dotyku prstu s materiálem se z vrchní vrstvy fólie uvolní stříbrné ionty (anorganických přírodních minerálů), které se navážou na bakterie, což vede k jejich následnému zničení.
Zásadní inovace
Během čištění za přítomnosti vlhkosti se z vrchní vrstvy fólie uvolňují stříbrné ionty, které přicházejí do styku s bakteriemi. Ionty blokují jejich metabolismus nebo napadají mechanismus šíření, který následně vede ke zničení bakterií.
V průběhu výroby jsou stříbrné ionty zapouzdřené ve skleněné matrici a distribuovány na fólii rovnoměrným způsobem.
Antibakteriální účinky stříbrných iontů:
- chrání 24 hodin denně 7 dní v týdnu;
- chrání i špatně přístupná místa;
- zabraňují množení 99,99 % zárodků bakterií (testováno dle ISO 22196 Standard);
- dosahují redukce bakterií o 4 log;
- zabraňují tvorbě biovrstvy;
- aktivní po dobu pěti let;
- zcela ekologické;
- neobsahují nanočástice.
Ve své (elementární) kovové formě je stříbro inertní a nezabíjí bakterie. Atomy stříbra (psané jako Ag nebo Ag0) musí ztratit elektron a stát se pozitivně nabitými stříbrnými ionty, Ag+. Stříbro je ionizováno ve vzduchu ve vlhku. Ionty stříbra jsou vysoce reaktivní a ovlivňují více míst v bakteriálních buňkách, což zaručuje jejich destrukci.
Stříbrné ionty
Ionty stříbra způsobují změny buněčné stěny. Při přepravě do buňky se vážou na proteiny a způsobují produkci energie, funkci enzymů a replikaci buněk. Stříbrné ionty jsou aktivní v širokém spektru bakterií.
Další možné využití fólií