Cisco představilo nové funkce pro intent-based sítě. S umělou inteligencí a strojovým učením
Podle průzkumu analytické společnosti 451 Research téměř dvě třetiny organizací uvádějí, že se jejich IT týmy potýkají s větším pracovním zatížením, avšak navýšení počtu zaměstnanců plánuje v příštím roce jen třetina firem. „Aby byl podnik v dnešní době schopný konkurovat, musí jeho IT zajistit, aby firma byla pro zákazníky přívětivá i v digitálním světě. Překlenutí propasti mezi potřebami podniku a dostupnými zdroji vyžaduje především inovace v oblasti automatizace sítí a analytické nástroje založené na sesbíraných datech. A protože firmy dnes analyzují obrovské množství dat, hrají umělá inteligence a strojové učení nezastupitelnou roli,“ řekl Pavel Křižanovský, technický ředitel společnosti Cisco.
Díky novým funkcím, které společnost Cisco představila, získají IT týmy vyšší úroveň viditelnosti do síťové infrastruktury. Protože žádná dvě síťová prostředí nejsou stejná, sbírá řešení systematicky relevantní data a vytváří pro individuální nastavení prostředí tzv. baseline. Baseline se v čase mění, dochází k učení a přizpůsobení na konkrétní připojená zařízení, nově vyvíjené aplikace a změny prostředí. Navíc nové funkce zajistí také lepší informace o síti (insights). Firma tak může pomocí strojového učení odkrýt problémy, které by mohly mít dopad na jejich provoz a rozpoznat je dříve, než k nim skutečně dojde. Společnost Cisco také využívá strojové učení k tomu, aby nabídla svým zákazníkům takzvané řízené akce (guided actions), neboli kroky, které inženýrům pomohou zjistit příčinu problému a rovnou nabídnou doporučený způsob jejich vyřešení.
Tři funkce v multidoménové síti
Cisco vylepšuje intent-based architekturu a pokrývá jí nyní každou síťovou doménu – kampus, pobočku, WAN, oblast internetu věcí, datové centrum i cloud. Společnost Cisco vytvořila řešení optimalizovaná tak, aby splňovala jedinečné potřeby každé z těchto domén. Nové integrované funkce zajišťují uživatelům bezpečný přístup bez ohledu na to, kde, kdy a jak se k síti připojují.
Nové integrace umožňují do end-to-end řešení zavést:
- Síťovou segmentaci: Integrace softwarově definovaného přístupu s SD-WAN sítěmi a architekturou Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) usnadňuje IT týmům konzistentní autorizaci, sjednocení a segmentaci uživatelů a zařízení na pobočkách, v datových centrech a cloudových sítí, i když se charakter uživatelů a aplikací mění. Díky této end-to-end segmentaci jsou IT zaměstnanci schopni chránit firmu před neoprávněným přístupem k citlivým datům a kritickým aplikacím.
- Prioritizaci aplikací: Cisco nyní automaticky předává požadavky aplikací mezi datovým centrem a WAN sítí, což umožňuje systému vybrat tu nejlepší cestu a prioritizovat provoz, i když se aplikace přesouvají nebo mění. IT týmy tak mohou dynamicky řídit a optimalizovat výkon aplikací v celém podniku včetně poboček.
- Všudypřítomnou bezpečnost: Jako lídr v oblasti kyberbezpečnosti poskytuje Cisco své bezpečnostní inovace ve všech prostředích. Díky rozšíření schopnosti detekovat hrozby v šifrovaném provozu napříč veřejnými cloudy a ochraně pobočkových a WAN sítí před hrozbami, poskytuje Cisco end-to-end bezpečnost, kterou dnešní zákazníci potřebují.
Dostupnost
- Vylepšení Cisco AI Network Analytics se stane standardní součástí nástroje Cisco DNA Center Assurance a bude obsaženo v jeho další verzi, která vyjde v létě 2019.
- Multidoménové integrace budou také dostupné v příští verzi nástroje Cisco DNA Center, jejíž vydání je naplánováno na léto 2019. Obě řešení budou dostupné pro zákazníky s licencí Cisco DNA Advantage.