Co přinese akvizice SUSE švédskou investiční skupinou EQT?

13. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Podle regionálního manažera pro ČR a SR, Miroslava Kořena, například větší nezávislost a přísun kapitálu. SUSE bude navíc nově fungovat jako zcela samostatná společnost.

Společnost SUSE v minulých dnech oznámila nové strategické partnerství s investiční skupinou EQT. Společným cílem je udržet dynamiku růstu, rozšiřování produktové základny a expanzi společnosti jakožto nezávislé podnikové entity. Dokončení akvizice SUSE od současného vlastníka (společnosti Micro Focus) do investorské skupiny EQT je podmíněno vypořádáním s akcionáři a obvyklým schválením regulátory, jehož dokončení se očekává počátkem roku 2019.

Po sedmi letech nepřetržitého růstu je společnost SUSE připravena přejít od firmy Micro Focus pod hlavičku společnosti EQT, která je zkušenou investorskou skupinou zaměřenou na vývoj v oblasti softwarového průmyslu. Ve vlastnictví Micro Focus a díky velkým investicím společnost SUSE vyrostla na pozici předního poskytovatele softwarově definované infrastruktury a dodavatele podnikových řešení s otevřeným zdrojovým kódem.

Žádné změny v managmentu, partnerstvích a produktech

Od partnerství s EQT společnost SUSE očekává, že bude schopna dále využívat vynikajících tržních příležitostí jak v oblasti operačního systému Linux, tak i ve vznikajících skupinách produktů ve světě dalších infrastrukturních řešeních na bázi open source. Pozici generálního ředitele SUSE bude i nadále zastávat Nils Brauckmann. Společnost SUSE se po dokončení akvizice přesune do další fáze svého vývoje a bude působit globálně jako nezávislá společnost. Aby společnost SUSE zajistila kontinuitu, neočekává se žádná změna v personálním obsazení společnosti, ve vztazích se zákazníky, v partnerstvích, nabídce produktů a služeb. Všechny závazky k vedení open source a ke klíčovým open source komunitám zůstanou taktéž nezměněny.

„Stává se z nás plně samostatná firma“

„Partnerství SUSE a EQT vnímáme v pražské pobočce velmi pozitivně,“ okomentoval akvizici regionální manažer SUSE pro Českou republiku a Slovensko Miroslav Kořen. „Slibujeme si od něj nejen ještě větší samostatnost a nezávislost, než tomu bylo doposud, ale také výrazný přísun kapitálu v podobě investic do dalšího růstu společnosti formou náboru nových zaměstnanců, akvizic a rozšiřování našeho portfolia open source řešení.”

Podobně minulý týden ohodnotil partnerství i CEO společnosti SUSE Nils Brauckmann: „Dnes je výjimečný den v historii SUSE.  Díky partnerství s EQT se z nás stává plně samostatná firma. Tato nová kapitola ve vývoji naší společnosti nám umožní ještě více akcelerovat naše úspěchy z posledních let. Stávající manažerský tým řídil SUSE velmi dobře v období zásadního růstu a teď bude dál pomáhat posilovat pozici firmy na trhu díky dalším investicím do inovací a nových řešení, které budeme uvádět na trh.”

Podobné články

ASBIS CZ má nyní v portfoliu produkty Lenovo

22. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
Distributor ASBIS CZ se zařadil mezi partnery společnosti Lenovo a od ledna 2025 tak ve svém portfoliu nabízí široké spektrum produktů tohoto výrobce. Čtěte více

Xerox se stane novým majitelem Lexmarku

13. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Očekává se, že transakce mezi tradičními tiskárenskými společnostmi bude uzavřena ve druhé polovině roku 2025. Cena obchodu se pohybuje okolo 1,5 miliardy USD Čtěte více

Investiční skupina Thein získává společnost CubeTeam specializující se na zakázkový vývoj aplikací

8. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Digital)
Digitální část české investiční skupiny Thein získala společnost CubeTeam, která se specializuje na zakázkový vývoj aplikací. Akvizice posílí tým vývojářů a podpoří strategii skupiny v oblasti digitálních technologií. Zakladatelé firmy CubeTeam se také stávají součástí skupiny Thein a budou posilovat stávající a rozvíjet nové obchodní příležitosti. Čtěte více
Novinky z rodiny Dell Pro Premium & Dell Pro Plus

Dell se chystá přejmenovat své počítače. XPS a další řady skončí

8. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell na veletrhu CES 2025 představila změny ve značení svých počítačů. Cílem je podle výrobce primárně zpřehlednění nabídky, která by měla více odpovídat nastupující éře AI počítačů. Postupně se tak rozloučíme s oblíbenými značkami jako XPS, Precision, Latitude nebo OptiPlex a začneme se seznamovat s novými. Čtěte více