SAP a Bosch spojily síly na poli Průmyslu 4.0 a IoT

5. 10. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAP)
Obě firmy chtějí dále rozvíjet spolupráci na poli softwarových řešení a cloudových technologií. Bosch má zkušenosti s konektivitou průmyslových zařízení, SAP zase s internetem věcí a jeho využitím. Cílem spolupráce je propojení těchto zkušeností, zrychlení procesů v logistice i výrobě a zvýšení bezpečnosti i kvality produktů a služeb pro zákazníky.

Společnosti umožní zákazníkům využít databázi SAP HANA prostřednictvím Bosch IoT Cloud, díky čemuž budou moci zpracovávat velké objemy dat v reálném čase.

Pro zajištění připojení různých zařízení a komponent budou Bosch IoT microservices dostupné na SAP HANA Cloud Platform. To s sebou přináší také zabezpečenou konektivitu vozidel, výrobní techniky či nástrojů s otevřenými platformami. Cílem je poskytnout zákazníkům nové inteligentní služby, například bezdrátové šroubováky připojené do sítě mohou systému nahlásit jejich pozici a ten podle toho zvolí ideální točivý moment pro danou úlohu.

Bosch a SAP jsou předními evropskými členy organizace Industrial Internet Consortium (IIC). Tato mezinárodní síť firem a univerzit výrazně přispívá k implementaci internetu věcí v mnoha oblastech, mimo jiné v průmyslové výrobě. S cílem zavést takové podmínky, které by podporovaly interoperabilitu strojní techniky ve světě průmyslu, podporují SAP a Bosch rovněž spolupráci mezi IIC a platformou Průmysl 4.0.

„Abychom opravdu využili potenciálu, jaký myšlenka propojeného průmyslu nabízí, je zapotřebí, aby mezinárodní firmy navázaly užší spolupráci než doposud. Tato spolupráce přitom musí být založena na otevřených standardech“ řekl Dr. Volkman Denner, generální ředitel společnosti Bosch.

Nová řešení, která by pro zákazníky měla výrazný přínos, se podaří vytvořit pouze v případě, že se společnosti budou soustředit na jejich silné stránky a klíčové kompetence. Ty by zároveň měly dát k dispozici a maximálně tak s nimi přispět k rozvoji celého oboru,“ dodal Bernd Leukert, člen výkonné rady SAP zodpovědný za produkty a inovace.

Názornou ukázkou přínosu spolupráce je využití pozičních dat pro vysokozdvižné vozíky. Díky nim lze dosáhnout zvýšení transparentnosti a efektivity v logistice. Zeno Track, startup založený společností Bosch, zjišťuje polohu vozíků za pomoci kamer, GPS, laserových scanerů, rádia a pohybových senzorů. Data jsou odeslána prostřednictvím Bosch IoT Cloud do aplikace SAP Vehicle Insights, která má na starosti správu vozového parku. Řízení flotily vozíků se tak stává inteligentním – lépe se plánuje jejich vytížení nebo termíny údržby, což redukuje výdaje a zvyšuje efektivitu.

Štítky: 

Podobné články

Podnikové výdaje na IoT v regionu EMEA dosáhnou průměrného pětiletého růstu o 11 %

10. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Nejnovější prognóza firemních výdajů na internet věcí v Evropě, na Středním východě a v Africe společnosti IDC počítá v letech 2023-2028 s průměrným složeným ročním růstem (CAGR) na úrovni 11 procent. Čtěte více

HPE Aruba Networking inovuje svá řešení pro sběr dat z IoT a jejich zpracování v edge prostředí

16. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila nová řešení, která pomohou maloobchodním firmám zlepšit zákaznickou zkušenost a provozní efektivitu díky spolehlivé konektivitě a výkonnému edge computingu, které jsou nezbytné pro modernizaci maloobchodního prostředí. Čtěte více

Propojené osvětlení Interact od Signify získalo certifikaci pro kybernetickou bezpečnost

3. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Signify)
Cloudový systém bezdrátového osvětlení Interact společnosti Signify získal bezpečnostní certifikát DEKRA podle normy IEC 62443-3-3. Certifikace potvrzuje, že systém a služby jsou chráněny před kybernetickými hrozbami a poskytují vysokou úroveň soukromí a bezpečnosti. Jde tak o další významný krok v pokračujícím úsilí společnosti Signify o zajištění kybernetické bezpečnosti svých systémů a služeb. Čtěte více

České Radiokomunikace si vybrali poskytovatele nové generace připojení LoRaWAN

10. 12. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: CRA)
Společnost CRA si pro modernizaci a zefektivnění poskytování komerčních služeb internetu věcí (IoT) v České republice zvolila službu Operator Platform-as-a-Service (PaaS) firmy Netmore. Netmore PaaS umožní Českým Radiokomunikacím nejen poskytovat síťovou konektivitu LoRaWAN na úrovni operátora, ale také optimalizovat monitorování sítě a technickou podporu pro nasazení IoT v různých odvětvích. Čtěte více