S DNS do doby cloudové

19. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
VAD distributor DNS uspořádal již 18. ročník konference IT Infrastructure & Security. V souladu s aktuálními trendy ze světa ICT se program akce, která proběhla v konferenčním centru City v Praze na Pankráci, točil zejména kolem cloudových a bezpečnostních technologií.
Aleš Pernecký, business unit manager divize Infrastruktura v DNS

S výjimkou úvodních přednášek se konference odehrávala ve dvou sálech, které doplňoval tzv. „demo koutek“ s praktickými ukázkami hardwaru výrobců Fortinet (hlavní „platinový“ partner konference), Huawei, Fujitsu, Commvault a Thales & Diebold Nixdorf.

Úvodní slovo patřilo Aleši Perneckému, business unit managerovi divize Infrastruktura v DNS, který hned v úvodu připomněl, že konference IT Infrastructure & Security letos probíhá již po osmnácté a s trochou nadsázky tak můžeme říci, že dosáhla své plnoletosti. Dále Aleš Pernecký uvedl, že DNS nemění a ani v budoucnu nebude měnit svého majitele – naopak – chystají se další investice, s nimiž souvisejí i nové strategické cíle. Hlavním z cílů je posílení pozice DNS jako value added distributora, což volně parafrázováno znamená „dělat dosavadní práci ještě lépe a radostněji“. Další důležitou novinkou je kromě rozšiřování „lab centra“ i postupné doplňování nabídky produktů a služeb nových dodavatelů. Neméně významnou roli bude hrát také silnější zaměření na strategické obchodní partnery, s čímž souvisí i vznik oddělení zodpovědného právě za tuto oblast. Výsledkem by měl být vznik nových služeb.

Na vystoupení Aleše Perneckého navázal Jan Mazal z Channel Worldu s keynote zaměřenou na trendy a zajímavosti z historie, současnosti i blízké budoucnosti cloud computingu.

Sál Empiria

Přednáškový blok v „hlavním“ sále odstartovala společnost Fortinet zastoupená Martinem Fišerem, který se během svého vystoupení zabýval otázkami souvisejícími s bezpečností cloudové infrastruktury a vývojem moderních bezpečnostních nástrojů. Následovala prezentace společnosti Fujitsu (ujali se jí Pavel Čáslavský a Aleš Dvorák) zaměřená na produkty z oblasti datových center. Nové možnosti ochrany firemních dat před zneužitím za pomoci monitoringu chování interních uživatelů představili Vladimír Špička a Miroslav Bajgar z firmy Forcepoint. Představení cloudové technologie Azure s důrazem na bezpečné zálohování zajistil Vlastimil Tesař z Microsoftu. Před pauzou na oběd pak proběhly ještě prezentace společností Thales (Robert Rűttgen hovořil o řešení nShield) a Anect (o nové směrnici GDPR o ochraně osobních údajů a řešení ICT bezpečnosti přednášel Ivan Svoboda).

V odpoledním bloku se konaly prezentace společností Fortinet (Zbyněk Lebduška se rozhovořil o důležitosti motivace zaměstnanců či uživatelů při výstavbě efektivní kybernetické obrany), Commvault (Boris Pavlík mluvil o řešeních Commvaultu z oblasti XaaS platforem), Data Spring (Petr Suchánek představil zálohovací nástroj Simpana), Huawei (Petr Klusoň uvedl řešení Huawei Cloud pro SDN) a Huatech (Jan Stibor přiblížil možnosti jednoduché a levné „výstavby“ privátního cloudu).

Sál Tower

Druhý souběžně konaný blok přednášek proběhl v sále Tower. Novinky společnosti Huawei zde představil Dalibor Eliáš, společnost Commvault a její působení na českém trhu uvedl Boris Pavlík, novinku v portfoliu společnosti DNS, služby Cloudmarket Place, přiblížil Milan Popelka, o partnerské spolupráci s firmou G2 Server v cloudových službách mluvil Vladimír Kvaš a dopolední blok uzavřel Pavel Duchan ze společnosti Corpus Solutions, který se pokusil proniknout do hlav kybernetických zločinců a nastínit jejich uvažování.

V odpoledním bloku pak Vojtěch Vojík ze společnosti Data Spring představil hybridní řešení pleAzure.cloud, Miroslav Bajgar z firmy Forcepoint pohovořil o „Next generation firewallu“, Ctibor Duda z IBM poradil jak na zabezpečení serverů v cloudu za pomoci řešení BigFix, Martin Černý z Fujitsu přiblížil možnosti biometrického zabezpečení, Zbyněk Houska představil možnosti cloudového řešení Dell Aerohive a v závěru pak Vladimír Kvaš přítomné seznámil s cloudovými produkty společnosti G2 Server.

Večer plný zábavy

Po skončení přednáškových bloků proběhlo losování tomboly o ceny věnované partnery konference, na kterou volně navázal večerní program.

Zde na účastníky konference kromě dobrého jídla a pití (včetně ochutnávky kvalitních rumů) čekala i řada dalších zajímavostí a zážitků. Velká většina účastníků si zde mohla například poprvé na vlastní kůži vyzkoušet možnosti virtuální reality (zastoupena byla dvě nejpopulárnější řešení HTC Vive a Oculus Rift). Dále nechyběl ani stolní fotbálek (lákala zejména jeho „XXL“ varianta), šipky, mobilní ruleta, slepá dražba či možnost pořídit si vzpomínkové fotografie ve „fotonautu“.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Bezpečnost, Sítě, Cloud computing, Commvault, Dell Technologies, DNS, Fortinet, Fujitsu, Geetoo, Huawei, IBM, Microsoft

Podobné články

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více