VMware představil řešení pro digitální pracovní prostředí Workspace One

24. 2. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware)
Společnost VMware představila platformu, která zajistí bezpečné digitální pracovní prostředí vyhovující různým pracovním stylům i modelu BYOD (využívání soukromých zařízení k pracovním účelům).

Řešení se přizpůsobí potřebám koncových uživatelů i podnikové mobility sloučením všech zařízení, aplikací a služeb s jejich bezpečnou správou s bezpečným ověřením identity.

„V éře mobility a cloudu musejí zaměstnanci používat zařízení, aplikace i data stále častěji mimo fyzický prostor pracoviště, datového centra nebo sítě,“ uvedl Sanjay PoOnen, výkonný viceprezident a generální ředitel divize výpočetních řešení pro koncové uživatele ve společnosti VMware. „Firmy mají často problém zajistit jednotné digitální pracovní prostředí kvůli nesouladu technologií i pracovních týmů. Jsme hrdí na to, že jsme první na trhu, kdo nabízí funkce pro identitu, správu zařízení a doručování aplikací v rámci jediné integrované platformy, takže koncoví uživatelé mohou pracovat mobilně, bez ohledu na používanou platformu, místo, zařízení nebo aplikaci.“

Digitální pracovní prostředí nabízí IT oddělením efektivnější a jednodušší způsob řízení uživatelů, zařízení a aplikací. Koncovým uživatelům pak poskytuje přístup k firemním zdrojům bez ohledu na typ zařízení, které využívají. Řešení zároveň poskytuje platformu umožňující vytvářet a upravovat obchodní procesy, díky kterým jsou zaměstnanci mobilnější a efektivnější a mohou lépe obstát na trhu.

Platforma, která zajistí digitální pracovní prostředí

Organizace jsou dnes často limitovány ve výběru řešení pro mobilitu a efektivitu zaměstnanců a musí volit mezi samostatnými produkty pro řízení identity, správu zařízení a doručování aplikací. Řešení VMware Workspace One poskytuje digitální pracovní prostředí s integrovanou správou zařízení, doručováním aplikací a řízením identit. Díky těmto funkcím lze bezpečně spravovat a poskytovat kritické podnikové zdroje zaměstnancům v korporátním IT. Řešení od VMware nabízí možnosti pro všechny typy uživatelů, od těch, kteří používají v práci svá soukromá zařízení (BYOD), až po zařízení spravovaná firmou.

Klíčové funkce VMware Workspace One:

  • Uživatelský přístup ke cloudovým, mobilním i Windows aplikacím – zaměstnanci mohou využívat systém s mobilním přístupem a jednotným přihlášením, který vytváří vztah mezi uživatelem, zařízením, společností a cloudem. Řešení označované jako „Secure App Token Systems“ (SATS) čeká na udělení patentu. Po autentizaci získají zaměstnanci přístup k personalizovanému firemnímu zdroji aplikací, kde se mohou virtuálně přihlásit k libovolným mobilním, cloudovým nebo Windows aplikacím.
  • Flexibilní volba zařízení: BYOD nebo firemní – samoobslužné zavedení nových zařízení prostřednictvím sjednocené řídicí platformy využívá rozhraní pro správu mobilních operačních systémů (iOS, Android a Windows 10) k samostatnému nastavení zařízení pro okamžité pracovní využití. Zaměstnanci budou mít svá soukromá zařízení pod kontrolou díky možnosti zvolit takovou úroveň služeb a IT omezení, při které mohou zařízení využívat.
  • Bezpečné aplikace: E-mail, kalendář, obsah i chat – zaměstnanci chtějí využívat firemní mobilní aplikace, které fungují jako uživatelské aplikace. VMware Workspace One zahrnuje aplikace pro e-mail, kalendář, adresář, obsah i chat, které jsou uživatelsky přívětivé a obsahují neviditelné bezpečnostní profily, které chrání firmu před únikem dat. Workspace One integruje podporu dotykového ovládání pro webové aplikace, jako jsou například e-mailové účty Evernote, Gmail a Yahoo!, a pro SaaS aplikace třetích stran jako jsou Atlassian Jira, GitHub a Jenkins.
  • Podmíněný přístup pro bezpečnost dat a soulad koncových bodů – VMware Workspace One chrání citlivé firemní informace díky propojení správy identity a zařízení s řešením pro podmíněný přístup „ComplianceCheck Conditional Access“. Řešení zahrnuje tradiční pravidla pro identitu, jako je úroveň autentizace nebo dosah v síti, a přidává pravidla pro soulad zařízení včetně GPS lokace, seznamu povolených/zakázaných aplikací a plug-inů třetích stran od partnerů v AirWatch Mobile Security Alliance. Mimoto dokáže nástroj pro dohled nad pravidly opravovat problémy prostřednictvím série nastavitelných automatizovaných procesů, které zajistí škálovatelnost a vyšší bezpečnost.
  • Automatizace a doručování aplikací v reálném čase – trendem poslední doby je sbližování desktopů, notebooků a tabletů. Operační systémy, jako je například Windows 10, se zároveň přizpůsobují mobilnímu způsobu správy aplikací. VMware Workspace One modernizuje životní cyklus správy aplikací zjednodušením procesu zabalení aplikace, jejího doručení a následné správy. Administrátoři mohou zautomatizovat doručování aplikací a poskytovat aktualizace za běhu, zatímco koncoví uživatelé mohou přistupovat k Windows aplikacím ze všech zařízení. Workspace One využívá vedoucí řešení pro řízení mobility VMware AirWatch a VMware Horizon, spolu s technologií pro doručování aplikací VMware App Volumes.
Štítky: 

Podobné články

Nick Offin, ředitel prodeje, marketingu a provozu společnosti Dynabook Northern Europe

Výběr firemních zařízení není jen rozhodnutím IT oddělení

29. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: dynabook)
IT oddělení nese ve firmách tradičně odpovědnost za rozhodnutí týkající se výběru používaných technologií. V posledním desetiletí jsou však stále více využívány trendy, jako „Bring Your Own Device (BYOD)“ či „consumerisation of IT“ a stále častěji mohou do volby zařízení mluvit samotní zaměstnanci. Čtěte více

Zaměstnanci chtějí v práci používat vlastní PC, ale obávají se o své soukromí

12. 10. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel)
Zkušenost s využíváním svého vlastního počítače či tabletu pro pracovní účely mají v Česku zaměstnanci jen 14 % firem. Nicméně významná část, a to 38 % zaměstnanců firem, kteří trend BYOD dosud nepodporují, by uvítala, kdyby mohli pracovat na svých soukromých zařízeních. Čtěte více

Mobilita zvyšuje produktivitu i rizika nekontrolovaného sdílení firemních dat

25. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Podle průzkumu společnosti Acronis má téměř polovina dotázaných organizací (45 %) obavy z nekontrolovaného přístupu k citlivým podnikovým informacím z mobilních zařízení, velmi často soukromých (BYOD), což vede ke zvyšování bezpečnostních rizik. České firmy proto hledají způsoby, jak zabezpečit svá data při zachování produktivity, kterou mobilní zařízení zvyšují. Čtěte více

Riskujeme bezpečnost dat na úkor získání konkurenční výhody?

22. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware)
Podle výzkumu VMwaru musí IT manažeři balancovat na tenké hranici mezi bezpečnostní politikou a lepší firemní mobilitou. Téměř polovina (47 %) IT manažerů čelí takovému tlaku na zajištění firemní mobility, že jsou ochotni podstoupit riziko v oblasti bezpečnosti firemních dat. Nadpoloviční většina dotázaných uvedla, že výhody firemní mobility převažují nad možnými bezpečnostními riziky. Čtěte více