Kaspersky Lab vydal novou verzi řešení Internet Security - multi-device 2016

21. 9. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Řešení lokalizované do českého jazyka slouží k zabezpečení soukromí, dat, identity, peněz i koncových zařízení samotných. Součástí produktu jsou aktualizované technologie zajišťující ochranu uživatelů při jakékoliv online činnosti bez ohledu na to, zda používají platformu Windows, OS X nebo Android.

Podle průzkumu Consumer IT Security Risks Survey 2015 se oproti loňskému roku výrazně zvýšil počet uživatelů internetu obávajících se o své online soukromí. Celých 64 % českých respondentů trápí, že by někdo mohl získat přístup k jejich osobním souborům. Více než polovina respondentů (51 %) se obává, že na jejich zařízeních může být program, který o nich shromažďuje informace a 40 % českých uživatelů nedůvěřuje svým vlastním webkamerám.

Sociální sítě a reklamní či analytické agentury často požadují informace o online aktivitách uživatele, jako je například poloha či historie vyhledávání. Tato data získávají prostřednictvím prohlížeče, přeprodávají je a používají je k zobrazování kontextové reklamy. Anonymní režim prohlížeče odstraní tyto informace z internetového provozu s pomocí pluginu, který je dostupný pro Mozilla Firefox, Internet Explorer a Google Chrome, a nahlásí uživateli jakékoliv zablokované žádosti. Technologie Kaspersky Lab se odlišuje od ostatních nástrojů integrovaných do prohlížečů v několika bodech. Produkt nezajišťuje jen prevenci před identifikací skrze soubory cookie či zobrazování varovných stránek, ale zaručuje, že data, která by vedla ke sledování uživatele, neopustí zařízení.

Při instalaci freewaru je také běžné, že se bez vědomí uživatele do zařízení dostanou dodatečná rozšíření. Ta mohou změnit domovskou stránku, výchozí nastavení vyhledávače nebo nainstalovat další pluginy. Neodsouhlasené změny se mohou týkat také síťové a systémové konfigurace. To vše může zasáhnout do soukromí uživatele tím, že některé pluginy a rozšíření mohou shromažďovat data o uživateli a jeho online chování a následně je používat pro různé účely. Funkce Change Control detekuje jakékoliv pokusy o provedení změn, nahlásí je uživateli a požádá o výslovné povolení procesu, nebo ho zablokuje.

Kromě toho pomůže aktualizovaný nástroj Privacy Cleaner s odstraněním veškerých stop po aktivitách uživatele z počítačů s OS Windows, a to včetně historie vyhledávání či seznamu posledních otevřených dokumentů. Funkce Webcam Protection pak zabrání zachycení snímků z webkamery, upozorní uživatele na přístup z legitimní aplikace a poskytne možnost zablokovat veškerý přístup ke kameře.

„V Kaspersky Lab děláme vše pro to, abychom ochránili, co je pro naše uživatele nejcennější. Opatření jsou samozřejmě efektivnější, pokud uživatelé dodržují zásady bezpečného používání internetu, chrání svá zařízení a účty silnými hesly, vyhýbají se stahování dat z nedůvěryhodných zdrojů a pravidelně kontrolují zařízení na kybernetické hrozby,“ řekl Jan Sekera, regionální manažer Kaspersky Lab.

Podobné články

AI mění úpravu fotek: Zoner Photo Studio X zjednodušuje maskování i práci se světlem

15. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner Software)
Český fotosoftware Zoner Photo Studio X přináší ve své jarní aktualizaci vylepšení, která urychlují a zpřesňují editaci fotografií. Klíčovou novinkou je vylepšená práce s maskami, kde umělá inteligence automaticky rozpoznává hlavní části snímku a umožní jejich okamžitou úpravu. ZPS X tak stále víc dokazuje, že i v českých softwarových dílnách vznikají špičkové světové nástroje za velmi dobrou cenu. Čtěte více

Počet zranitelností v roce 2024 skokově vzrostl

18. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software uvedla, že podle aktuálních údajů z katalogu zjištěných zranitelností CVE bylo v loňském roce zjištěno rekordních 40 297 zranitelností, tedy o 39 % více než v roce 2023. K výrobcům s největším počtem zranitelností se vloni zařadili Microsoft, Google, Adobe a Apple, nejohroženějším softwarem zůstávají operační systémy včetně Linuxu. Čtěte více

Investiční skupina Thein získává společnost CubeTeam specializující se na zakázkový vývoj aplikací

8. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Digital)
Digitální část české investiční skupiny Thein získala společnost CubeTeam, která se specializuje na zakázkový vývoj aplikací. Akvizice posílí tým vývojářů a podpoří strategii skupiny v oblasti digitálních technologií. Zakladatelé firmy CubeTeam se také stávají součástí skupiny Thein a budou posilovat stávající a rozvíjet nové obchodní příležitosti. Čtěte více

Generativní umělou inteligenci si v příštích dvou letech osvojí 85 % vývojářů softwaru

30. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Capgemini )
Společnost Capgemini očekává, že generativní umělá inteligence (Gen AI) bude hrát klíčovou roli při rozšiřování schopností vývojářů softwaru a v příštích dvou letech bude pomáhat při více než 25 % práce na návrhu, vývoji a testování softwaru. Čtěte více