Cizí soukromí ve smartphonech není tabu
Z projektu vyplynulo, že pouze v 50 procentech případů se nálezce pokusil telefon vrátit. Celých 96 procent nálezců se pokusilo získat citlivé informace, jako je například přístup k online bankovnictví. A dokonce 6 z 10 nálezců se pokusilo načíst účet majitele telefonu na sociálních sítích a jeho e-maily.
V případě ztráty nechráněného mobilního zařízení je pravděpodobné, že se někdo pokusí získat citlivá osobní a firemní data. Navíc nálezce se v polovině případů majitele telefonu nepokusí zkontaktovat. A pokud náhodou ke kontaktu dojde, měl by i tak vlastník předpokládat, že došlo k úniku osobních nebo firemních dat.
Cílem tohoto výzkumu bylo ukázat, co uživatelé chytrých telefonů mohou očekávat, že se stane, pokud telefon ztratí a někdo jej najde. V dnešním propojeném světě musí běžní uživatelé i firmy chránit své citlivé informace v mobilních zařízeních. Hardware lze snadno nahradit, ale uložené informace mohou být nenávratně ztraceny. Preventivní opatření mohou ušetřit spoustu problémů.
„Podobně jako v nedávné studii společnosti Intel o ztrátě přenosných počítačů ukazuje se i zde, že potenciálně citlivé informace jsou často lákavější než vlastní počítač nebo chytrý telefon,“ řekl Jakub Jiříček, bezpečnostní konzultant společnosti Symantec.