Čtyři nové servery PowerEdge od Dellu
Nabízejí také možnost jednoduchého přechodu z proprietárních UNIX a RISC systémů. Nové servery jsou v nabídce spolu nedávno představenou omlazenou řadou serverů a pracovních stanic poháněnou novou generací procesorů Intel Xeon 5600 (Westmere).
Nejnovější generace Dell PowerEdge serverů nabízí výkon a škálovatelnost
Čtveřice nových PowerEdge serverů nabízí otevřenou, výkonnou a dostupnou platformu pro současnou „éru virtualizace.“ Servery jsou založeny na ověřené x86 architektuře.
Novinky v portfoliu serverů Dell:
• PowerEdge R910 je ideální platformou pro serverovou virtualizaci, rozsáhlé databáze nebo migraci RISC/UNIX systémů. Server o velikosti 4U je určen do racku a je dostupný v konfiguraci s novou generací čtyřpaticového procesoru Intel Nehalem-EX, až 64 DIMM paměťovými sloty, redundantními napájecími zdroji a systémem zabezpečení.
• PowerEdge M910 je čtyřsocketový blade server s procesory Intel Xeon 7500 a až 512 GB paměti ve 32 DIMM slotech. Je určen pro serverovou virtualizaci a konsolidaci nebo pro střední a velké databázové pole.
• PowerEdge R810 nabízí v těle 2U rackového serveru dvou nebo čtyřpaticové varianty nové generace procesorů Intel Nehalem-EX spolu až s 32 DIMM paměťovými sloty. Je vhodný nejen pro virtualizaci, ale i pro správu pošty nebo rozsáhlých databázových aplikací.
• PowerEdge R815 poháněný procesory AMD Opteron. Nabízí 32 paměťových DIMM slotů a podporu až 48 výpočetních jader. Čtyřpaticový rackový server ve velikosti 2U je ideální všude tam, kde se vyžaduje výkon pro náročné výpočty, virtualizace nebo poštovní a databázové aplikace.
Inovativní a unikátní serverové platformy
Nové servery Dell PowerEdge jsou efektivnější než předchozí generace díky značným vylepšením v oblasti správy, virtualizace a celkové koncepce. Dell PowerEdge R910 nabízí o 219 % vyšší výkon ve SPECjbb2005 (Java Server benchmark) než původní řada R900. I nový Dell PowerEdge R815 získal o 75 % více bodů ve stejném výkonnostním testu než předchozí model PowerEdge R905. O nárůst výkonu se starají pokročilé technologie:
• FlexMemory Bridge Technology poskytuje administrátorům možnost provozovat až 32 DIMM slotů s pouhými dvěma CPU namísto obvyklých minimálně čtyřech. Výrazně se tak ušetří náklady nejen na vlastní CPU, ale hlavně na licencování.
„Tato technologie umožňuje osadit více paměti s méně procesory, což přináší úspory na virtualizační vrstvy a operační, ale i databázový systém,“ říká Ondřej Bačina, enterprise brand manager Dell a dodává „v konečném důsledku tak zákazník může využít více výkonu s menšími celkovými náklady.“
• Zabezpečení proti poruchám virtualizace je unikátní systém od Dellu, který kombinuje dvě redundantní integrované SD karty „hypervizoru“, které pomáhají administrátorům urychlit implementaci virtualizace.
• O inteligentní infrastrukturu se stará vestavěný čipset Dell Lifecycle Controller pro správu serveru, který umožňuje aktualizovat firmware na úrovni hardware (BIOS/FW) i operačního systému, umístění image OS na vFlash pro bezpečnější a rychlejší instalaci nebo automatické upozornění na kritické updaty a diagnostiku.
Nejnovější generace serverů PowerEdge je vhodnou platformou k migraci zastaralých RISC/UNIX systémů. Analytická společnost IDC v nedávném průzkumu odhaluje, že společnosti dlouhodobě upřednostňují x86 architekturu. Dle studie Server Workload Analysis, která sledovala serverové prostředí v letech 2000 až 2008, vzrostl počet x86 systémů o 595 %. V roce 2009 pak o rekordních 203 %. Společnosti migrovaly zejména Business Processing (Mission Critical) a Decision Support (Mission Critical) aplikace, dvě tradiční oblasti, kde v minulosti kralovaly unixové implementace.
Nové migrační služby pro RISC architekturu
Dell také poskytuje širokou paletu služeb pro usnadnění migrace z RISC platformy na PowerEdge servery v podobě workshopů, návrhu a samotné implementace. Ty pomáhají urychlit návratnost zákazníkovy investice pomocí minimalizace systémové správy, softwarových licencí a energetické náročnosti.