Microsoft a Novell zaznamenávají zvýšenou poptávku
Organizace všech druhů a velikostí vynakládají veškeré možné úsilí, aby poskytovaly svým uživatelům a zákazníkům větší hodnotu. Proto od svých IT manažerů vyžadují, aby zvyšovali účinnost provozních infrastruktur, systémů a procesů. V důsledku tohoto tlaku čím dál více společností volí interoperabilitu a právní jistotu řešení nabízených společnostmi Novell a Microsoft v rámci jejich dohody o obchodní, právní a technické spolupráci.
Jen za posledních šest měsíců obě společnosti získaly více než 100 nových zákazníků, což je dvojnásobné tempo proti prvním dvěma rokům spolupráce. Od uzavření dohody o spolupráci v listopadu 2006 prodaly obě společnosti certifikáty na podporu a údržbu systému Novell Suse Linux Enterprise Server v hodnotě převyšující 200 miliónů dolarů více než 300 zákazníkům. Mezi poslední nové zákazníky patří společnosti ze široké řady odvětví a zemí, například Boise, Idaho Power, Honeywell Aerospace, La Poste, Procter & Gamble, SC Johnson, Sony Pictures Entertainment, Sky TV a St. Jude Medical Center.
„V současném ekonomickém prostředí, kdy zákazníci od svých investic do IT očekávají maximální hodnotu, pozorujeme rostoucí poptávku po interoperabilních řešeních a právní jistotě, již poskytuje naše spolupráce,“ řekl Ted MacLean, ředitel strategických partnerství a licencování ve společnosti Microsoft. „Konzistentně pozitivní zpětná vazba a obchodní výsledky dokládají, že naše partnerství s Novellem úspěšně přináší interoperabilní řešení, která zvyšují hodnotu informačních technologií pro byznys našich zákazníků.“
„Toto partnerství podstatně napomohlo integraci produktů Microsoftu s Linuxem a zároveň zvýšilo linuxové tržby Novellu,“ uvádí analytik 451 Group Jay Lyman. „Vývojová práce obou společností na zlepšování interoperability Linuxu a Windows řeší realitu smíšených podnikových prostředí u zákazníků. Právě ti jsou hybnou silou této spolupráce a nyní těží z výsledné technologie a podpory.“
Rozšířená podpora Novellu pro distribuce Linuxu se setkává s velkým ohlasem mezi zákazníky Společnosti Microsoft a Novell významně investovaly do produktů, které mají zákazníkům pomoci získat největší možnou hodnotu z jejich investic do IT, včetně předplacené služby Novell Suse Linux Enterprise Server Subscription with Expanded Support. Ta poskytuje technickou podporu zákazníkům se stávajícími implementacemi Linuxu včetně distribuce Red Hat Enterprise Linux. Organizacím, které přecházejí na Novell Suse Linux Enterprise Server, nabízí značnou finanční úsporu a výhody interoperability. Program se po spuštění v listopadu 2008 setkal se silným zájmem zákazníků a za posledních šest měsíců si jej objednalo přes deset procent nových zákazníků. Mezi ně patří britská firma 2e2, jeden z nejrychleji rostoucích poskytovatelů spravovaných služeb a řešení IT v Evropě.
„Ve firmě 2e2 poskytujeme vysoce spolehlivé outsourcované služby, správu dat, poradenství k softwaru a řešení jednotné komunikace velkým podnikům, které vyžadují kvalitu,“ řekl Ciaran Cosgrave, ředitel spravovaných služeb 2e2. „Jsme přesvědčeni, že partnerství Microsoftu a Novellu nabízí našim zákazníkům řadu reálných komerčních, právních a technických přínosů a díky tomu budeme tuto iniciativu podporovat napříč většinou našich podnikových divizí. Máme velmi dobrý dojem z inovativního programu rozšířené podpory, který poskytuje zákazníkům jednoduchý přístup k nepřetržité podpoře Novellu pro všechny hlavní distribuce Linuxu. Vytváří to model jednoduchosti a zároveň to snižuje náklady. 2e2 s podporou Microsoftu a Novellu má vynikající pozici, aby v této složité době dokázala poskytovat zákazníkům služby, které potřebují, za cenu, kterou chtějí.“
„Řešení jako Novell Suse Linux Enterprise Server Subscription with Expanded Support umožňují zákazníkům standardizovat a konsolidovat informační systémy na jediném linuxovém prostředí podnikové třídy,“ řekla Susan Heystee, ředitelka strategických aliancí ve společnosti Novell. „Zákazníci získávají okamžité výhody nižších nákladů na vlastnictví a osvědčené interoperability spolu se zárukou prvotřídní podpory stávajícího linuxového prostředí.“
Růst trhu v Číně, Asii a Tichomoří
Novell a Microsoft se zvlášť zaměřují na Čínu a celou oblast Asie a
Tichomoří. Před rokem zde obě společnosti výrazně investovaly do úsilí
zaměřeného na konverzi nepodporovaných uživatelů Linuxu na předplatitele
systému Suse Linux Enterprise Server. Protože se čím dál víc organizací
na těchto trzích snaží překlenout mezeru mezi open source a proprietárním
softwarem, investice společností Novell a Microsoft se vyplácí. Potvrzuje to
více než 50 nových zákazníků v regionu, kteří přistoupili na jejich
nabídku interoperability a právní jistoty pro smíšená IT prostředí.
„Interoperabilita a právní jistota z hlediska intelektuálního majetku, jež poskytují Novell a Microsoft, jsou cenné a významné,“ řekl Zhao Wei, manažer oddělení IT čínské společnosti State Grid. „Je to něco, co jiní výrobci Linuxu nejsou schopni poskytnout. Spolupráce mezi těmito společnostmi je zásadním faktorem našich úvah o standardizaci všech našich linuxových serverů na systému Novell SUSE Linux Enterprise Server, neboť je to optimální distribuce pro společné nasazení se systémem Microsoft Windows Server.“
Novell a Microsoft za poslední rok získaly více než 30 nových zákazníků v Číně a podobný zájem se rychle šíří i na sousedních trzích, takže v Hongkongu, Koreji a Tchaj-wanu získaly společnosti více než 20 nových předplatitelů. Částečný seznam těchto organizací je uveden níže.
„Jsme přesvědčeni, že tato spolupráce přinese hmatatelnou úsporu nákladů každému zákazníkovi, který uvažuje o dvouplatformní strategii postavené na systému Microsoft Windows Server a některé z široce dostupných serverových distribucí Linuxu,“ řekl Leo Cheng, IT manažer tchajwanské společnosti Unitech Printed Circuit Board. „Podle našeho mínění je Novell SUSE naprosto logickou volbou pro stávající zákazníky systému Microsoft Windows Server, kteří chtějí jak optimalizovaná řešení virtualizace, tak rozšířené možnosti správy systémů pro současnost i do budoucna.“
Interoperabilní řešení pro podnikovou realitu
Obchodní a právní aspekty dohody společností Novell a Microsoft otevřely
dveře spolupráci obou společností na vývoji technického řešení
interoperability. A dnes tato řešení více než kdy jindy nabízejí
významnou hodnotu zákazníkům, kteří souběžně používají Microsoft
Windows Server a Suse Linux Enterprise Server.
„Primární hnací silou založení společného pracoviště Interoperability Lab bylo zvýšit hodnotu, kterou jsme schopni přinášet zákazníkům,“ řekl Tom Hanrahan, ředitel Open Source Technology Center společnosti Microsoft, jehož součástí je Microsoft-Novell Interoperability Lab v Cambridge ve státě Massachusetts. „Cítili jsme, že je důležité založit prostředí pro spolupráci, které se bude zabývat výlučně otázkami lepší technické interoperability, aby testování a vývojová práce v laboratoři mohla přímo ovlivnit vlastnosti a možnosti našich produktů.“
Interoperability Lab se už zabývala širokou řadou projektů soustředěných na interoperabilitu z hlediska zákazníků a průběžně pracuje na programech virtualizace, správy systémů, ověřování pracovních úloh serverů a podpory bohatých médií. Jedním příkladem je vývoj sady Novell Suse Linux Enterprise Management Pack pro Microsoft System Center Operations Manager, která po vydání později v průběhu června rozšíří monitorovací funkce nástroje Microsoft System Center Operations Manager R2 o sedm služeb systému Suse Linux Enterprise a umožní zákazníkům monitorovat z jediné konzoly všechny instalace Linuxu a Windows.
„Prvotní duch spolupráce, s nímž Microsoft a Novell založily Interoperability Lab, pomohl našemu pracovišti vyvinout se na styčný bod obou společností a také ovlivnil naše další programy a projekty,“ řekla Suzanne Forsberg, senior softwarová manažerka společnosti Novell a spolumanažerka zařízení v Cambridge. „Ve výsledku tak spojením silných stránek obou týmů vytváříme praktická a přínosná řešení pro zákazníky, kteří využívají smíšená prostředí.“