Invea-Tech FlowMon workshop s hojnou účastí

6. 6. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Invea-Tech)
Invea-Tech v konferenčních prostorách OKsystem uspořádala třetí ročník FlowMon workshopu. Více než 250 hostů bylo seznámeno s nejnovějšími technologickými „vychytávkami“ v oblasti síťového dohledu, sedmou verzí FlowMon řešení i produktovými plány na následující měsíce. Vyhlášeni byli také nejúspěšnější partneři roku 2013.
Igor Prosecký při zahájení workshopu

Rostislav Vocilka a Jiří Tobola nejprve představili společnost Invea-Tech a její krátkou, i když zajímavostmi a úspěchy nabitou historii. V současné době jde mimo jiné o druhou nejrychleji rostoucí technologickou firmu v ČR, kterou ve svých zprávách často zmiňuje například i agentura Gartner.

Monitorování síťového provozu

O možnosti monitorování síťového provozu a datových toků, takzvaném flow monitoringu, hovořil Petr Špringl. Flow monitoring analyzuje informace v hlavičkách jednotlivých paketů a pomocí nich poskytuje detailní přehled o dění v síti. Za pomoci přirovnání k výpisu telefonních hovorů (který poskytuje základní informace o tom, kdo s kým komunikoval, kdy a jak dlouho) následně Petr vysvětlil, jak flow monitoring funguje, a jak je využíván u řešení FlowMon.

Novinky ve FlowMon a FlowMon ADS

Mezi novinky, které Invea-Tech připravil v šesté verze řešení FlowMon, patří nové typy upozornění a exportů dat, vylepšené uživatelské rozhraní, automatická aktualizace či přizpůsobitelné reporty.

Hlavním tématem semináře však bylo představení připravované sedmé verze FlowMon řešení (na trh by měla být uvedena v létě), která přinese řadu podstatných novinek a vylepšení. Mezi nejdůležitější inovace patří monitorování výkonů aplikací, detailní analýza VoIP provozu či modul FlowMon Traffic Recorder pro nahrávání kompletního síťového provozu s podporou pro distribuované architektury, možností výběru sond či konfigurace záznamu.

Mnoho připravovaných novinek se chystá také u systému ADS, který slouží pro detekci útoků, anomálií, pokročilých hrozeb a dalšího nežádoucího chování v síti, založeného na automatickém vyhodnocování a analýze statistik o provozu v síti. Mezi novinky verze 6 patří například agregace událostí, zlepšení práce s falešnými poplachy, uživatelská oprávnění či PDF reporty. FlowMon ADS sedmé verze navíc přinese detekce anomálií a útoků ve VoIP provozu, vylepšené detekční metody, analýzu MAC adres, rozšíření detekce SPAMu či nové moduly pro prostředí ISP a úpravu licenčního modelu.

Produktová roadmapa pro roky 2014 a 2015

V následujících měsících a letech se ovšem počítá i s nasazením a integrací dalších funkcí a technologií. Zmínit je možné například RESTful API (pro získávání dat ze systémů třetích stran), nové reporty, detekci anomálií v provozu VoIP a SIP a rozšíření statistik o identifikaci uživatele (identity awareness) či identifikaci zařízení (user agent).

Vyhlášení nejlepších partnerů

Nechyběly praktické příklady nasazení – své případové studie představili Tomáš Dědek ze společnosti Bull, Tomáš Vlach z Homecredit International a Jan Klička z SITMP.

Na závěr byli oceněni nejúspěšnější partneři za rok 2013. Ocenění Distributor roku získal VUMS DataCom, Partnerem roku se stala společnost Bull, Skokanem roku byl vyhlášen Veracomp a titul Distributor roku pro region APAC pčipadl společnosti Orizon Systems z Japonska.

Mediálním partnerem akce byl Reseller Magazine a RMOL.CZ.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Bezpečnost, Progress Flowmon

Podobné články

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více