ESET vylepšil ochranu proti ransomwaru pomocí technologie Intel TDT

27. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní řešení od ESETu posílí technologie Intel TDT. Tento krok umožňuje detekovat známé i nově vznikající hrozby již na hardwarové úrovni a efektivně je analyzovat. Obě společnosti vnímají spolupráci jako zásadní v boji proti ransomwaru, kterého se v České republice obávají podle posledního průzkumu ESETu dvě třetiny malých a středních firem.

Společnost ESET nově nabízí bezpečnostní řešení pro koncová zařízení posílená o technologii Intel Threat Detection Technology (Intel TDT). Spojením pokročilého vícevrstvého bezpečnostního softwaru s procesory Intel vPro 9. generace až 13. generace vzniká spolehlivé bezpečnostní řešení pro malé a střední firmy (SMB) i velké společnosti a pro jejich boj proti ransomwaru.

„Ransomware se může do firemní sítě dostat přes služby vzdálené správy nebo pomocí phishingových kampaní. Útoky jsou čím dál sofistikovanější a útočníci využívají i nově objevených zranitelností systémů, případně provádějí útoky na dodavatelský řetězec, kdy infikují nebo manipulují se softwarovým produktem dodavatele,” shrnul informace k útokům ransomwarem Robert Šuman, vedoucí pražské virové laboratoře společnosti ESET.

Jak vyplynulo z průzkumu SMB Digital Security Sentiment Report 2022, ve kterém ESET zjišťoval vnímání kybernetických hrozeb u malých a středních podniků v Evropě a Severní Americe, ransomwaru se jako kybernetické hrozby podobně jako v jiných zemích obává v České republice 65 % firem. Ransomwarové útoky přitom nejsou hrozbou jen pro velké korporace. Malé a střední podniky se stávají často atraktivnějším cílem, protože uchovávají celou řadu cenných zákaznických a finančních dat, přitom jim ale často chybí komplexní bezpečnostní opatření.

Detekce ransomwaru již na úrovni hardwaru

„Všeobecná potřeba detekce a ochrany před ransomwarem nás společně se společností Intel přiměla inovovat řešení zabezpečení koncových bodů tak, aby se vyvíjela spolu s nejnovějšími variantami ransomwaru. Díky začlenění detekce na úrovni hardwaru od společnosti Intel do technologií ESETu jsme schopni detekovat různé varianty ransomwarových hrozeb v průběhu jejich vývoje, což představuje nový milník v boji proti budoucím hrozbám,“ vysvětlil Jindřich Mičán, technický ředitel české pobočky ESETu v Praze.

Integrace obou technologií přináší vícevrstvou hardwarovou a softwarovou nabídku, která pomůže efektivně zabezpečit firmy všech velikostí, které používají bezpečnostní software ESET pro koncové body na počítačích s procesory Intel – včetně Intel vPro Enterprise a Intel vPro Essentials. Využitím technologie Intel TDT získává ESET přístup k modelům strojového učení, které pro detekci ransomwaru získávají data z telemetrie na úrovni procesoru. Organizace, které již provozují nebo teprve zakoupí kompatibilní hardware Intel, mají tak díky jeho kombinaci s bezpečnostními řešeními od společnosti ESET přístup k pokročilé ochraně proti ransomwaru.

„Podniky všech velikostí se obávají ransomwaru, kybernetické hrozby, která může mít ničivé finanční, reputační a provozní dopady. Jsme proto rádi, že můžeme rozšířit naše partnerství se společností ESET a nabídnout malým a středním podnikům i velkým firmám přesvědčivé a správně dimenzované bezpečnostní řešení, které chrání před známými hrozbami i dosud neznámými zranitelnostmi. Kombinovaná nabídka představuje významný krok vpřed v boji proti ransomwaru a komplexní řešení společnosti ESET proti těmto pokročilým hrozbám na nás udělalo velký dojem,“ řekla Carla Rodríguez, vice president and general manager, ecosystem partner enabling ve společnosti Intel.

Štítky: 
Bezpečnost, Ransomware, Eset, Intel

Podobné články

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více