Acronis vylepšuje kybernetickou ochranu, tradiční metody jsou zastaralé

21. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis ohlásil tři nová řešení kybernetické ochrany (Acronis Cyber Protect, Acronis Cyber Platform a Acronis Cyber Infrastructure), která zásadně mění způsob, jakým podniky řeší moderní ochranu dat a výzvy kybernetické bezpečnosti.

Nová řešení Acronis poskytují funkce moderní kybernetické ochrany s cílem nahradit tradiční řešení, která již nejsou schopna reagovat na aktuální IT výzvy. Důvěra v data, která umožňují realizovat kvalifikovaná rozhodnutí, je základem dnešního digitálního světa. Rostoucí využití strojového učení a umělé inteligence umožňuje podnikům se rychle a efektivně rozhodovat, ale vyžaduje sběr, ukládání a využívání důvěryhodných dat.

Rostoucí počet zařízení a distribuce dat mezi různými zařízeními, lokalitami a cloudovými službami vytváří složité a decentralizované infrastruktury, které jsou náchylnější ke zranitelnostem a méně odolné proti ransomwarovým útokům. Acronis svá řešení buduje na zkušenosti z ochrany 500 000 podnikových zákazníků a 5,5 milionu domácích uživatelů a jeho technologie Acronis Active Protection zastavila od roku 2018 již více než 400 000 ransomwarových útoků.

„Současná závislost na datech přináší výzvy, kterým firmy nikdy předtím nečelily a na které jejich tradiční řešení již dnes nestačí,“ řekl Serguei Beloussov, zakladatel a CEO společnost Acronis. “Aby tyto výzvy bylo možné překonat, je potřeba nový přístup ke správě a ochraně dat, který zahrnuje bezpečí, dostupnost, soukromí, autenticitu a zabezpečení dat. Acronis tyto prvky nazývá „Pět vektorů kybernetické ochrany“ a náš soubor řešení kybernetické ochrany je postaven právě na zajištění těchto vektorů.”

Nová a aktualizovaná řešení, která jsou dostupná prostřednictvím více než 50 000 partnerů, zahrnují:

  • Acronis Cyber Protect do jednoho uživatelsky přívětivého řešení integruje sedm klíčových funkcí kybernetické ochrany – zálohování, disaster recovery, ochranu proti malwaru postavenou na umělé inteligenci, autenticitu, certifikaci a ověření dat, hodnocení zranitelností, patch management, a vzdálený monitoring a správu.
  • Acronis Cyber Platform poskytuje vývojářům a ISV dodavatelům schopnost přizpůsobit, škálovat a integrovat řešení Acronis Cyber Protection.
  • Acronis Cyber Infrastructure poskytuje cenově efektivní, snadno ovladatelnou a spolehlivou infrastrukturu optimalizovanou pro implementaci kybernetické ochrany.

Nová řešení nabízejí snadnou, účinnou a zcela bezpečnou ochranu díky kompletní integraci podnikové, uživatelské, produktové a technologické úrovně. Výsledkem je kvalitnější ochrana, vyšší dostupnost systémů a významně nižší náklady na podporu v porovnání s neintegrovanými systémy.

Štítky: 

Podobné články

Nová služba Acronis MDR přináší integrovanou obnovou po útoku a další možnosti

14. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová služba Acronis Managed Detection and Response (MDR), dostupná poskytovatelům MSP využívajícím Acronis Cyber Protect Cloud, umožňuje nabízet bezpečnostní monitoring, rychlou detekci, investigaci, eliminaci hrozeb, reakci na incidenty a nápravu kybernetických útoků na profesionální úrovni bez nutnosti udržovat kvalifikovaný tým a specializovanou sadu nástrojů. Čtěte více

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více